27°C
Artvin HAVA DURUMU27°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN (0532) 395 42 98

Duyurular

KUTLU-DER

7. OLAĞAN GENEL KURUL HK

- +

 

 

ARTVİN İLİ ARDANUÇ İLÇESİ KUTLU KÖYÜ

YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA KALKINDIRMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ

(KUTLU-DER)

 

 

                   KONU: 2021 Yılı olağan Mali genel kurul Hk

                   SAYI: 2021 / 2

                  Çok değerli Kutlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma Kalkındırma ve Kültür Derneğinin saygı değer üyeleri ve sevgili kutlu köylüler.

                  Bilindiği üzere Tüzüğümüzün 9. Maddesi gereği her iki yılda bir defa olağan mali genel kurul yapılması tüzüğümüzde hükme bağlanmıştır. 2020 yılının nisan ayında genel kurulumuzu yapmamız gerekiyordu.  Ancak dünya üzerinde ve ülkemizde Covit-19 belası olduğu hepimizce yaşanmaktadır. Bu durumlarda konu hakkında karar veren kurumlarımızın kurallarına uymak zorunluluğumuz olduğu bir gerçektir.

                 Buna göre İl Umumi hıfzıssıhha Kurulunun 2020/76 sayılı kararına istinaden derneklerin Genel kurullarını 01.12.2020 tarihine kadar, daha sonra 01.03.2021 tarihine kadar ertelemiştir. Yapılamayan genel kurul toplantı duyuruları derneğimizin http://www.kutlu-der.org.tr web sayfamızdan 13.12.2020 tarihinde 1 sayılı yazısı ve derneğimiz tüzüğünün 9. Maddesi gereği siz değerli üyelerimize ve köylülerimize duyurmuştuk.

                 01.03.2021 tarihinde yapılan Cumhur Başkanlığı kabine Toplantısında derneklerle ilgili birtakım kararlar alınmıştır. Bu nedenle bir açıklanma daha yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Derneğimizi ilgilendiren bu maddelerden önemlileri şöyledir.

                1- Genel kurullar yapılmadan en az üç gün önce genel kurulun yapılacağına dair kararın bir dilekçe ile Valilik veya Kaymakamlık makamlarına bildirmek.

               2- Toplantı yapılacak salon; kişi başına 8 metre kare alan dan dan az olmaması.

               3- 300 kişiden fazla katılım olmaması.

              Dernekler masası Bu konuyu kapsayan mesajını 8 Mart 2021 tarihinde de ayrıca derneğimize iletmiştir.

              Bu karara göre Genel kurulumuzun yapılabilmesi için 250 metre karelik bir solona ihtiyaç duyulmaktadır.

              Derneğimizin böyle bir yeri olmadığından yönetim kurullarının yetkisine bırakılan 6 aylık erteleme yetkisi gündeme gelmiştir.

              Yönetim Kurulumuz 20.03.2021 tarihinde 1 sayılı kararı ile bu yetkisini kullanarak şimdilik 6 ay süre ile ertelemiştir. Yasal süreçler dikkate alınarak normalleşme olursa Yönetim kurulumuz Tüzüğümüzün 9 ve 10. maddelerine uyarak yer ve zaman takvimini siz değerli üyelerimize SMS kutluder08@hotmail.com facebook  http://www.kutlu-der.org.tr web sayfamızla tüzüğümüzün 9. Maddesi gereği ilanen tebliğ edilecektir.

             Bilindiği üzere http://www.kutlu-der.org.tr web sayfamız yenilenerek akıllı telefonlardan kullanma özelliğine kavuşturulmuştur. Sitemizi kullanarak dernek tüzüğüne ulaşılması kolaylaşmıştır.

             Gelen talep üzerine açık havada zaman ve şartların ayrıca yasaların el vermesi halinde 7. Genel kurulun Köyde yapılması düşünülmektedir.

             Toplumsal dayanışma, toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Bunun için, hep beraber havasını kanarak soluduğumuz eşsiz memleketimizin, Yaşamımızdaki yeri toplumsal dayanışmanın çok önemi olduğu, özellikle içinde bulunduğumuz süreçte anlaşılır olmuştur. İyi ve kaliteli yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi ve en dikkat çekicisi dayanışmadır.

            Güzel bir başarı için o güzel memleketimizin çevre faktörlerini de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevremizdeki tüm olaylardan direk veya dolaylı olarak etkilenmekteyiz. Bu etkileşme hepimize zarar verdiği gibi amaçlarımızın yapılmasını engeller. Birlik ve beraberlikler sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır. İnsanca yaşamanın tadına varılır. Dost olunur. Canan olunur.

             Şahsi başarısızlığımız veya egolarımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımızı irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz hem de bir emekle kurduğumuz derneğimiz bundan olumlu bir şekilde faydalanır.

             Saygılarımızla

 

                                                                                                                             Osman Ketenci

                                                                                                                               KUTLU-DER

                                                                                                                           Genel Sekreteri     

 

YAZIŞMA ADRESİ

OSMAN KETENCİ

Şeyhşamil Mahallesi 156. Sok.

17324 Ada BK2/2 Blok

No: 5-2                                               @- posta- kutluder08@hotmail.com

Eryaman 3. Etap                                     GSM: 0532 395    42 98

Etimesgut ANKARA                                 http://www.kutlu-der.org.tr

 

Not: Tüzüğümüzün 9. Maddesi gereği SMS- kutluder08@hotmail.com facebook ayrıca http://www.kutlu-der.org.tr web sayfamızdan ilanen tebliğ olunur.

 

 

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.