Artvin HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN (0532) 395 42 98

Dernek Faaliyetleri

- +

DERNEĞİN FAALİYETLERİ:
Madde 3-

 1. Yöre turizmine katkıda bulunmak, kültür ve sanat zenginliklerini tanıtmak, yöreye ilişkin haberleri SMS ve İnternet yolu ile hemşehrilerimize duyurmak.
 2. Dernek üyelerinin yararlanmaları ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri ile bilhassa gençlerin birbirleri ile tanışmalarını ve kaynaşmalarını beşeri münasebetlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla yemekli toplantılar ve piknikler düzenleyerek onların ülkemize yararlı olabilecek şekilde yetişmelerini sağlamak.
 3. Dernek faaliyetleri için ihtiyaç duyulan taşınır taşınmaz mal satın almak gerektiğinde derneğe gelir amacıyla buraları kiraya vermek ve taşınmazlar üzerinde ayni hak tesis etmek.
 4. Yardıma muhtaç hemşehrilerimize maddi ve manevi yardımda bulunmak.
 5. Menkul ve gayrimenkul tasarrufunda bulunmak.
 6. Köylerimizde festivaller, güreş, futbol ve buna benzer sportif faaliyetler ile el sergileri düzenlemek.
 7. Köylerimizin ihtiyaçları doğrultusunda devlet daireleri ile irtibata geçmek, sorunları çözmede öncülük etmek, ayrıca üyelerimizin de devlet daireleri ile olan ilişkilerinde yardımcı olmak.
 8. Üyelerimizin ve bakmakla yükümlü bulunduğu (reşit olmayan) çocuğunun ve sosyal güvencesi olmayan Anne ve Babasının vefatı halinde tüm masraflarının karşılanması ve doğal afetler karşısında maddi ve manevi yardımda bulunmak.
 9. Gençlerimizi alkol, kumar, uyuşturucu alışkanlığı ve buna benzer kötü alışkanlıklardan korumak.
 10. Her türlü bağış ve yardımı kabul edip aidatlar toplamak.
 11. Toplantı yeri olan dernek merkezini tatil günlerinde ve gerektiği zamanlarda dernek üyelerine açık bulundurmaktır.
 12. Köylerimizde ve üyelerimizin yakınlarından okuma imkanı olmayan gençlere eğitim ve öğretimleri konusunda maddi ve manevi yardımda bulunmak, ihtiyaçlarını gidermek.
 13. İlgili mevzuata uygun olarak yeni yayınları SMS ve İnternet yolu ile üyelerine duyurmak.
 14. Yönetim kurulu kararı ile derneğin amaçlarını gerçekleştirmeye yönelik olarak her alanda federasyon kurabilir veya kurulmuş federasyonlara üye olabilir.
 15. Dernek siyasetle uğraşmaz.
 16. Dernek kar amacı gütmez ve kar payı dağıtmaz.