27°C
Artvin HAVA DURUMU27°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN (0532) 395 42 98

Duyurular

KUTLU-DER

KUTLU KÖYÜ YAZ A HAZIRLANIYOR

- +

Ülkemiz de covid 19 sağlık meselesi sebebiyle yaşam koşulları olağan dışı bir biçimde seyretmektedir. Bu durum, Artvin dışında ki şehirlerde yaşayan köylülerimizin olağan yaşam koşullarını da büyük ölçüde etkilemiş durumdadır.

Nisan ayı başından ekim ayı sonuna kadar olan 6 aylık bir zaman dilimi köyümüzde tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yaşandığı bir dönemdir. İlkbaharın gelmesiyle birlikte şehirler de yaşayan köylülerimiz akın akın kutlu köyüne gelerek bağ bostan ekimi ve yazlık yaşamlarının köyde geçen bölümüne hazırlık yaparlar. 6 ay boyunca yaşayacakları köy hayatı, kışlık yiyeceklerinin de hazırlandığı bir çalışma dönemidir. Bu dönem aynı zaman da birbirlerinden belki de yıllarca ayrı kalan akrabaların, ayrı düşmüş dostlukların, uzak kalmış arkadaşlıkların yeniden buluşma dönemidir. Köy hayatı bu bağlamda ayrılıkların hasretliklerin son bulduğu bir buluşma noktasıdır.

Bereketli bir yaz mevsimi sonun da yeniden şehirlere göç başlayacak, bir sonra ki yıl için yeniden planlamalar yapılıp yeniden umutların yeşermesi için hayaller kurulacaktır. Böylece hayat mevsimler ve umutlar üzerinden sessizce akıp gidecektir.

Bizlerin ise sadece sağlık olsun demekten başka bir gücümüz yok zamanı durdurmak için.

Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kenan Balcı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.