27°C
Artvin HAVA DURUMU27°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN (0532) 395 42 98

Duyurular

KUTLU-DER

Dernek Yönetim Kurulundan

- +

 

 

 

ARTVİN İLİ ARDANUÇ İLÇESİ KUTLU KÖYÜ

YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA KALKINDIRMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ

(KUTLU-DER)

 

 

 

KONU: Üyelerimize Duyuru Hk.

SAYI: 2019 / 1

 

 

 

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ

Öncelikle her nerede yaşıyorsanız herkese sağlık huzur ve mutluluk dolu beraberlikleriniz olmasını diliyoruz.

 

Bilindiği üzere 2008 yılında 06-090-073 kütük numara sayısı ile Kutlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma, Kalkındırma ve Kültür derneği  (KUTLU-DER) adı altında KÖYÜMÜZÜ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAK Amacıyla derneğimizi kurup o tarihten beri de derneğimizi yaşatma gayreti içerisindeyiz.

 

Bilindiği üzere dernek tüzüğümüzün 9. Maddesi gereği iki yılda bir nisan ayı içerisinde en büyük organımız olan Genel Kurul yapılması hükme bağlanmıştır. 2008 den 2018 yılına kadar 6 tane Genel Kuruluda katılımcıların desteğiyle yönetim ve denetim organlarımızı oluşturduk. Bu süre içerisinde elimizden geldiği kadarıyla imkânlarımız doğrultusunda tüzüğümüze bağlı kalmak şartıyla birçok faaliyetleri yürüttük.  

2020 Nisan ayında yapılması gereken Genel kurulumuz İl Umumi hıfzıssıhha Kurulunun 2020/76 sayılı kararına istinaden derneklerin Genel kurulları 01.12.2020 tarihine kadar ertelenmesi üzerine Nisan ayında yapılması gereken Genel Kurulumuz yapılamamıştır. O tarihte yeni organlar oluşmadığı için eski organlar yenisi seçilinceye kadar görevimize devam ettik.  01.12.2020 tarihinde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz genel Kurul yine İl Umumi hıfzıssıhha Kurulunca 01.03.2021 tarihinden sonra yapılacağını karara bağlamıştır.

 

Buna göre dünya üzerinde ve ülkemizde devam eden covid-19 belası normale girerse 01.03.2020 tarihinde sağlık kurullarınca açıklanmış tedbir ve öneriler göz önüne alınıp genel kurulumuzu Yönetim Kurulumuzca Belirlenecek toplantı esnasında alınan karar gereği hangi tarihte yapılacağını siz değerli üyelerimize dijital ortamda ve sosyal medyada duyuracağız.

 

Önümüzde bulunan bu zaman dilimi içerisinde Köyümüzün tek sivil toplum örgütümüz olan Kutlu-der in çağrısına kulak asıp herkesin hür iradesine dayalı olan dernek üyeliğine girmek ve üyelikten çıkmak gibi:  Bu kurula da tüm üyelerimizin hür iradesine dayalı olarak katılmaları en doğal haktır. Bizde yönetim ve denetim kurulları olarak katılımdan dolayı çok memnun olacağımızı bildiririz. Çünkü derneğimizin kurulduğu tarihten itibaren hemen hemen aynı kişiler yürütmeye çalışıyoruz. Artık bu 7. genel kurula katılarak yönetim ve denetim organlarımızda yeni arkadaşlarında yer alması en büyük arzumuzdur.

 

Genel kurullar yapıldıktan sonra Köyümüzün tek sivil toplum örgütü olan bu yapıyı daha güzel, bir seviyeye taşımak güzel faaliyetlerle donatmak şekillendirmek gerekir. Aksi halde derneğimiz hakkında yapılacak bu konudaki kulaktan duyma ve olumsuz yorumlarla derneği itibarsızlaştırmak köyle dernek arasında ayrışım yapmak hiç kimsenin faydasına olmayacağı gibi bu köye yapılan en büyük düşmanlık olacağı kanısındayız.

 

Derneğimiz 03.09.2020 Tarihinde saat 11,30 da Çankaya Kaymakamlığı tarafından Dernekler adına denetim yapılmış olup, sorunsuz bir şekilde sonlandırılmıştır.

 

Siz değerli üyelerimizin yukarıda bahsi geçen konuları inceleyerek değerlendirilmesini müteakip düşünce ve buna bağlı önerilerinizi kutlu-der08@hotmail.com  e-maill adresine yazılı olarak taleplerinizi bildirmenizi.

 

Tüzüğümüzün 9. Maddesi gereği İlanen duyurulur.

 

 

 

Osman  KETENCİ

                                                                                           Kutlu-Der

Genel Sekreteri

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.